Historia Solitaire Card Game

Podobnie jak pochodzenie kart do gry, pochodzenie pasjansa jest w dużej mierze nieznane, ponieważ nie ma historyczne rekordy na jego poparcie. Istnieje wiele przypuszczeń i kontrowersje na temat historii Solitaire to, gdzie faktycznie zaczęło. Jednak pierwsza pisemna dokumentacja pasjansa nie pojawi się do końca 16 wieku i od tego czasu pasjans ma długą historię, a jednocześnie miał mniej niż gwiazdy reputacji.

Około 12 wieku gra "Al-qirq" (młyn, w języku arabskim), która później stała się gra "Alquerque", była najbardziej rozpowszechniona gra, aż pod koniec 12 wieku w Europie. Karty do gry po raz pierwszy zostały wprowadzone we Włoszech w 1300 roku. W tym czasie również stał się popularny w Europie Północnej. Jest to gra w karty o nazwie Tarok który został wynaleziony w tym czasie, który jest nadal grał do tej pory. Uważa się również, że pasjans gry po raz pierwszy grał z kart tarota, które wskazywałyby, że pasjans najprawdopodobniej poprzedzone tradycyjnych gier karcianych dla wielu graczy.

Francuski grawerowanie księżnej de Soubise pokazano jej gry gry w karty, pochodzi z 1697 roku Legenda mówi, że Solitaire został wynaleziony przez Pelisson, francuski matematyk, zabawiać Louis XIV - znany jako "Roi Soleil" (Król Słońce). Inna legenda mówi, że niefortunne francuski szlachcic, a uwięziony w Bastylii, wymyślił grę używając Fox Gęsi Board (Fox Gęsi Deska została wykorzystana do różnych gier planszowych w Europie Północnej Ponieważ Wikingów). Nie ma wątpliwości, te legendy, ponieważ Ovide pisał o grze i opisał to w swojej książce "Ars Amatoria".

Pod koniec XVI wieku był aktywnym okresem dla wynalazku różnych gier karcianych. To było wtedy, gdy po raz pierwszy pojawił ace tak wysokie, zamiast nisko w rankingu kart. Kilka nowych gier karcianych zostały wynalezione w tym czasie i nowe warianty zostały dodane, więc jest prawdopodobne, to czas, kiedy pasjans gry zostały wymyślone i nazwane także.